Lego program Tállyán

2017. szeptemberében kezdtük meg iskolánkban a Lego program bevezetését. Ennek tárgyi feltételeit a Nemzeti Tehetségprogramból pályázatából finanszíroztuk. Így indult el az 1-2. osztályban a matematika, 3-4. osztályban a magyar irodalom tantárgyak oktatása ezzel a módszerrel. Szakköri formában, 2 csoportban (alsó, felső) indult a robotprogramozás. A módszer minél sikeresebb működése érdekében 5 fő, alsó tagozatos tanító végezte el az ehhez szükséges továbbképzést, az idei tanévben 1 fő pedig a robotprogramozásról szerzett tanúsítványt. Az első év sikerei arra biztattak bennünket, hogy újra pályázzunk a Nemzeti Tehetségprogram pályázatán így nyertes pályázatunk révén (NTP-MTTD-18-0040 ), újra bővíteni tudtuk eszközeink spektrumát. Ennek eredményeként sikerült több új robotot vásárolnunk, így az általános iskolai oktatásban érintett valamennyi korosztályt tudjuk programozásra tanítani. Egymásra épülve az 1-2. osztállyal a Lego Boost, 3-4. osztállyal a Wedo 2.0, a felsősökkel a Mindstrom EV3 oktatási csomagokat tudjuk használni. Színesítve a lehetőségeket ellátogattunk a nyíregyházi Lego gyárba, közös foglalkozáson vettünk részt az edelényi Szent Miklós Görögkatolikus Általános Iskola tanítványaival.

Hiszünk abban, hogy ezzel a módszerrel olyan ismereteket és szemléletmódot tanítunk az idejáró gyerekeknek, amely a jövő munkahelyének alapjait teszi le. Mindannyian tudjuk, hogy a munkaerőpiacon előnnyel indulnak azok a munkavállalók, akik képesek a precíz munkára, tudnak rendszerben gondolkodni, vállalkozó szelleműek és a kreativitásuk is jó szinten van. A Lego programmal mindezeket játszva tanulják a gyerekek, mosolyogva, jókedvűen. Bízunk abban, hogy tanulóink között ülnek a jövő mérnökei, elhivatott technikusai, akik a most felkeltett érdeklődést a későbbiekben használható és kamatoztatható tudásra váltják.

Időjárás

Impresszum

Zempléni Árpád Általános
és Alapfokú Művészeti Iskola
hivatalos honlapja

Felelős kiadó:
Ujjné Muhi Melinda igazgató

Cím:
3907 Tállya, Rákóczi út 16.
Telefon: +36 47 398-050
Fax: +36 47 398-050