Nyomtatás

"3T" Tudorka Természettudományos tehetségek 15/16

A tállyai Zempléni Árpád Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola a Nemzeti Tehetségprogram támogatásával a 2015/2016-os tanévben az előző évben megkezdett program folytatásaként 1.200.000 Ft pályázati támogatásban részesült.

Az NTP-KKT-A-15-0037-es kódszámú „3T” Tudorka Természettudományos Tehetségek II. elnevezésű  projektben 15 tehetséges tanuló ismerkedhetett az alternatív energiaforrásokkal. Elméleti tudásuk kiszélesítését főiskolai tanár, zöld egyesületek előadói és különböző szakemberek segítették. Ismereteik gazdagítását tapasztalati úton is megerősíthették. Ismerkedtek a szelektív hulladékgyűjtéssel a bodrogkeresztúri Hulladékgazdálkodó Üzemben. Ellátogattak a budapesti Természettudományi- és Néprajzi Múzeumba. Bükkaranyoson láthattak egy jól működő ÖKO gazdaságot. A Kiskörei Vízlépcsőnél megtekinthették a vízerőmű minden apró részletét. A gyerekek számára azonban úgy gondolom a legnagyobb élményt a 3 napos komlóskai szakmai tábor jelentette. Amellett, hogy megismerkedtek egy olyan településsel, ahol ÖKO szellemben élik az emberek a mindennapjaikat, szakmai előadások tették színessé a programot.

Köszönjük a pályázati lehetőséget!

 

2

3

EMMI-logo

 

 

 

Időjárás

 

Impresszum

Zempléni Árpád Általános
és Alapfokú Művészeti Iskola
hivatalos honlapja

Felelős kiadó:
Ujjné Muhi Melinda igazgató

Cím:
3907 Tállya, Rákóczi út 16.
Telefon: +36 47 398-050
Fax: +36 47 398-050
E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.