Határtalanul 2019

A „Határtalanul” tanulmányi kirándulás hetedikeseknek (HAT-18-01-0911) pályázatnak köszönhetően 2019. május 25- 28-ig, a tállyai Zempléni Árpád Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola és a rátkai Német Nemzetiségi Általános Iskola 39 diákja jutott el Felvidékre. A programban résztvevő tanulók Szlovákia magyarlakta területeire utazhattak, olyan történelmi városokat és helyszíneket láthattak, melyek egykor hazánkhoz tartoztak. A tanulmányi kirándulás helyszínei voltak: Kassa, Rimaszombat, Igló, Poprád, Rozsnyó, Szepesváralja, Késmárk, Lőcse, Betlér, Krasznahorka, Gombaszög és Tornalja. A négy nap alatt a gyerekek sok hasznos és érdekes tudásra tettek szert valamint számtalan élménnyel gazdagodtak, melyekről az iskola tanulóinak is beszámoltak ezzel is megerősítve a nemzeti összetartozás fontosságát.

Boldogság Iskola

„Arra törekszünk, hogy a Boldogságórák derűs és élménygazdag feladatai, játékai, valamint gyakorlatai fokról fokra kibontakoztassák a derűt és életszeretetet. Gyermekeink így a jövőbe vetett hittel, bátran járják végig a felnőttséghez vezető utat, majd boldogságra képes emberré válhatnak.”

Prof. Dr. Bagdy Emőke, a Boldogságóra program fővédnöke

„Makk Marci Tállyán”

Iskolánk, a tállyai Zempléni Árpád Általános Iskola és AMI sikeresen pályázott és 12.000.000 Ft támogatásban részesült, a TÁMOP-3.1.4.C-14-2015—0711 azonosító számú pályázaton. Programunknak a „Makk Marci Tállyán” címet adtuk.

Időjárás

Impresszum

Zempléni Árpád Általános
és Alapfokú Művészeti Iskola
hivatalos honlapja

Felelős kiadó:
Ujjné Muhi Melinda igazgató

Cím:
3907 Tállya, Rákóczi út 16.
Telefon: +36 47 398-050
Fax: +36 47 398-050