Nyomtatás

Határtalanul NTP-17-01-2017-00323

Kapcsolódó kép A tállyai Zempléni Árpád Általános Iskola hetedikes diákjai a rátkai és a hidasnémeti iskola tanulóival közösen, negyedik alkalommal lehettek részesei az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetetett, a Kárpátmedence magyarlakta területeinek megismerését támogató tanulmányi kiránduláson. 

 A pályázatnak köszönhetően, ebben a tanévben rendhagyó módon még több lehetőség kínálkozott tanulóink számára az ismeretek bővítésére. Az első alkalommal 2017.11. 15-én Debrecenben kerestük fel a Református Kollégiumot, a Déri Múzeum Irodalom Házát és a nagytemplomot. Az interaktív tárlatvezetések során rengeteg hasznos tudással gazdagodtunk. A programsorozat második helyszíne 2018. 03. 13- án Buzita volt, ahol meglátogattuk a település magyar tanítási nyelvű iskoláját és az1848/1849-es szabadságharc hősei iránti tiszteletünk jeléül elhelyeztük koszorúinkat az intézmény udvarán álló kopjafánál.  Az ottani hetedik osztály diákjai gyönyörű, lelkünket simogató műsorral kedveskedtek nekünk. Az esemény sorozat fő állomása a háromnapos felvidéki barangolás volt május 9-10-11-én.  Utunk során érintettük a Gömöri vármegye és a Szepesség történelmi emlékhelyeit. Sétáltunk Rozsnyó történelmi főterén, Betléren, betekintettünk az Andrásiak életébe, megcsodáltuk a Gombaszögi barlangot. Késmárkon Thököly váránál elevenítettük fel történelmi tudásunkat, Lőcsén a káprázatos épületek között megelevenedett Mikszáth Fekete város című regénye és Jókai Lőcsei fehér asszonya. A tutajozás a meseszép Dunajec-szoroson mindannyiunk számára felejthetetlen élmény.A kirándulás utolsó napját Kelet-Szlovákia legnagyobb városában Kassán töltöttük.  A városnézés során megnéztük a Szt. Erzsébet székesegyházat, ami a gótikus építészet egyik legszebb alkotása, II. Rákóczi Ferenc és Bercsényi Miklós nyughelye. „Vendégeskedtünk” A Rodostó-házban, ami a törökországi Rákóczi-ház mása. A nap végén már kicsit fáradtan, de rengeteg élménnyel indultunk haza. 

 

DSCN1233

 DSCN1277

Időjárás

 

Impresszum

Zempléni Árpád Általános
és Alapfokú Művészeti Iskola
hivatalos honlapja

Felelős kiadó:
Ujjné Muhi Melinda igazgató

Cím:
3907 Tállya, Rákóczi út 16.
Telefon: +36 47 398-050
Fax: +36 47 398-050
E-mail: This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.